صافی فلنج دار

شیر صافی فلنچدار

شیر صافی فلنچدار چیست ؟
شیر های صافی یا به اصطلاح تجاری و صنعتی شیر های صافی چدنی ، از بدنه یy شکلی ساخته شده اند که شامل یک توری از جنس استنلس استیل ، درپوش و واشر آینه میباشند و هرکدام ویژگی و کاربرد مختص خودشان را دارند و اتصال ان با شبکه های تاسیساتی و لوله کشی از طریق فلنج ایجاد میگردد.
از دیگر قابلیت های این نوع شیرالات قابل تعویض بودن توری و تعمیر قطعات دیگر ان است و در رنگ های مختلف آبی و سبز ارائه میشوند .

ساختار و عملکرد شیر های صافی :
این قبیل محصولات با توجه به نوع نامگذاریشان بعنوان یک نوع صافی و فیلتر در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار میگیرند و و برای تفکیک مواد زائد موجود در اب و جداسازی ان از سیال مورد مصرف قرار میگیرند .
شیرهای صافی فلنجدار بسته به نوع حساسیت پروژه ها دارای توری هایی با چشمه هایی با سایز های مختلف میباشند که این سایز ها نیز با توجه به سفارش مشتری قابل تغیر است . ساختار فیزیکی که این شیر ها دارند عموما ارتباط مستقیمی با محلی که قرار است در ان نصب شوند دارند .
شیرهای صافی با شکل y امرئزه بعنوان یکی از پرمصرف ترین شیرالات این صنف به شمار میروند و در اندازه های مختلف در کلاسهای ۱۵۰ تا ۶۰۰ قابل ارائه میباشند .
نوع فولادی که برای ساخت ان استفاده شده با عنوان a۲۱۶ میباشد و از فولاد ضد زنگ در متریال ها مواد اولیه ان استفاده شده است
مصرف عمده ی این نوع شیرالات عموما در پمپ های خانگی و دستگاه های اندازه گیری میباشد و عموما برای انتقال یا در اصل پاکسازی آب خام ، آب آشامیدنی ، فاضلاب ، موتورخانه و هوای فشرده استفاده میگردد.
با استفاده از این محصولات در سیستم های تاسیسات و لوله گذاری عموما میتوان از میزان اسیب پذیری قطعات دیگر از قبیل پمپ ها ، دستگاه های اندازه گیری ، شیر الات ، ادمات تنظیم کننده وغیره… ، کاهید و از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرد.
گستره ی کاربرد و محل مصرف :
کاربرد این نوع شیرالات در سیستم های فیلترینگ یا به اصطلاح جداکننده(صافی) است ولی در سیستم های گرمایشی ، بهداشتی و پنوماتیک نیز اثر گذار هستند .
انتقال بخار اشباع شده از دیگر کاربرد های این نوع شیرالات است که عموما در سیستمهای ابیاری و سیستم های خطوط انتقال نفت،گاز،بنزین و مایعات غیرخورنده مصرف و استفاده میشوند .
فشار و دمای کاری وارد شده به این محصولات نیز قابل بررسی میباشد :
شیرهای صافی فلنجدار با توجه به نوع سیال و ماده ای که از ان در حال حرکت است مورد استفاده قرار میگیرند و نوع فشار و دمای متحمل ان ها با توجه به سفرش مشتری تنظیم میگردد ولی بطور کلی این نوع شیرالات چدنی از جمله شیر هایی میباشند که با فشار کاری ۱۰ و ۱۶ بار تولید و به مصرف میرسند .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.