معرفی شیر صافی چدنی فلنجدار

شیر آلات صنعتی آب 

معرفی شیر صافی چدنی فلنجدار

شیر صافی چدنی فلنجدار در واقع همان شیرآلات صافی هستند که از چدن تهیه می شوند و با توجه به ویژگی های خاص به طور عمده به عنوان یک ابزار جانبی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد . اگر چه شیر صافی چدنی فلنجداردر یک شرایط دمایی و فشاری ویژه کارایی دارند ولی در برخی از شرایط می تواند با توجه به دما و فشار موجود میزان توانایی آنها را ارتقا داد . اگر سیالی که قرار است با استفاده از این نوع شیرآلات کنترل شود دارای برخی از ویژگی های خاص می باشد می توان ویژگی های خاصی را بر روی این نوع شیرآلات اعمال کرد و از آنها استفاده نمود . قیمت این نوع محصولات در مقایسه با سایر شیرآلات بیشتر است ولی با توجه به شرایطی که این محصولات تهیه می شوند و همچنین مواد اولیه ای که به کار می رود می توان به دلیل این امر پی برد. فشارهای معمولی که این محصولات کاربرد دارند 10و 16 بار می باشد . این محصولات کیفیت بالایی دارند و همین امر سبب شده است که عمر مفید آنها نیز زیاد باشد.شرکت های تولیدکننده ی این محصولات معمولا شیر صافی چدنی فلنجدار را در استانداردهای مختلف تهیه می کنند به همین دلیل مشتری می تواند با توجه به نیاز موجود مناسبترین نوع آن را انتخاب کند . با استفاده از فلنج دو سر این محصولات به هم وصل می شوند و این امر استحکام ان ها را بیشتر می کند .

عملکرد شیر صافی چدنی فلنجدار

شیر صافی چدنی فلنجدار عملکرد و ساختار منحصر به فردی دارند . تورهای به کار رفته در این نوع شیرآلات می تواند با چشمه هایی با سایزهای مختلف تهیه شود که معمولا به نا به درخواست مشتری قابل تغییر است . محلی که قرار است از این نوع شیرآلات استفاده کنیم انتخاب این نوع محصولات را محدود می کند زیرا شیر صافی چدنی فلنجدار به طور مستقیم در تماس با سیال مورد نظر خواهند بود . معمولا این نوع شیرآلات در فشارهای pn 10 -16 ساخته و تهیه می شود و این دو نوع کلاس جزو پرفروش ترین نوع شیرالات است البته در شرایط ویژه ممکن است نوع کلاس آن با توجه به درخواست مشتری تغییر یابد . شیرهای صافی جزو پرمصرف ترین نوع شیرها است و به طور عظیم توسط کارخانه های داخلی تهیه و تولید می شود . برندهای مختلف این محصول دارای استانداردهای مختلفی است و در حالت کلی کیفیت این محصول ، قیمت آن را مشخص می کند . مقاومت بالای آنها در برابر ضربه های ناگهانی نیز از دیگر مزیت های این محصول در نظر گرفته می شود و به همین دلیل به طور عمده در پروژه های آبادانی مورد توجه است . امکان زنگ زدگی ای نوع محصولات صفر است به همین دلیل از آنها در مکان هایی مرطوب کافی موجود است می توان بدون نگرانی استفاده کرد .

کاربرد شیر صافی چدنی فلنجدار

شیر صافی چدنی فلنجدار دارای کاربردهای وسیعی در صنایع است . اگر چه شیر صافی از نوع چدنی دارای برخی از مزیت هایی می باشد که سبب شده محبوبیت کافی کسب کند ولی در شرایط دمایی بالا و فشارهای زیاد نمیتوان از این محصول استفاده کرد به همین دلیل شیر صافی فولادی فلنجدار هنوز جایگاه خود را در بازار جهانی حفظ کرده است . به طور کلی از این نوع شیرآلات برای کنترل و انتقال سیال به ویژه آب خام و آب آشامیدنی و فاضلاب استفاده می شود .ر پمپ های خانگی نیز برای اینکه کیفیت محصول بالا باشد از شیر صافی فولادی فلنجدار استفاده می شود . سیستم هایی که نقش آن ها جداکننده است و اغلب با مواد شیمیایی خاص سروکار دارند این نوع شیرآلات بهترین گزینه است البته در سیستم های ساده ی گرمایشی و بهداشتی نیز می توان نمونه های مختلف این نوع محصولات را مشاهده کرد . بخار اشباع شده از دیگر سیال است که با استفاده از این نوع شیرآلات کنترل آن صورت می گیرد . مایعات در صورتی که خورنده نباشد به این نوع شیرآلات فرصت مصرف را می دهد به طور مثال لوله های انتقال نفت و گاز از آنجا خورندگی ویژه ای ندارند با استفاده از این نوع شیر صافی چدنی فلنجدار جریان می یابند . اگر از این نوع محصولات در صنعت استفاده شود می توان به طور قابل ملاحظه خطر و آسیب هایی که پمپ ها را تهدید می کند را کاهش داد و از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.